| alexa007 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine, am de facut pentru la scoala un fel de fluturas care sa se numeasca "Avem dreptul la un ocean sanatos"... ce pot scrie si desena? funditahappy

Răspuns Câştigător
| Helene a răspuns:

Cumperi o foaie cartonata de culoare albastru marin/deschis.Cu o carioca albastra mai accentuat faci conturul la niste valuri si daca te pricepi sa scrii de tipar ingrosat Avem dreptul la un ocean sanator ar fi perfect. Poate gasesti prin niste reviste o balena un rechin ceva si il tai jumatate sa se vada la suprafata si niste stropi in jurul lui.Si despre scristhinking : Prin poluarea lui distrugem mii de specii de pesti si plante acvatice.Ganditi`va inainte sa faceti acest pas. O faceti pentru noi! Animalele sunt ca oamenii, au dreptul la o viata sanatoasa, precum noi.De ce sa le luam acest drept? Mai scrie si tu ceva ca sunt in pana de ideilove struck

2 răspunsuri:
| iasminhappypills a răspuns:

Poti scrie despre dreptul tuturor la o natura curata, la sanatate, la cat de influentabila este actiunea negativa a omului asupra vietuitoarelor marine.big grin