| IFight4you a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog cu 5 pagini web in html despre orice? Va rog mult ca am nev cat de urgent la scoala si eu nu stiu sa fac mi se pare greu... Doar pana imi da nota ca apoi le dau inapoibig grin va rog.happy

Răspuns Câştigător
| IzolatieFonica a răspuns:

E foarte usor.Intra in word sau publisher, baga niste texte si niste poze.Pentru titluri foloseste TEXT BOX. Dupa ce termini de aberat prin word sau publisher dai SAVE PAGE AS WEBPAGE sau ceva de genul, in fuctie de ce office ai. Unde le vei salva vor aparea doua sau mai multe fisiere. Unul este idex.html si unul (sau mai multe) care se vor numi file sau files.Aceste file sau files sunt pozele si textele ce le-ai bagat sau scris in word.Ca site-ul sa fuctioneaze trebuie sa le ai pe toate in acelasi folder pentru fiecare site.Adica cand faci primul site, salveazal ca webpage intr-un folder.Asa procedeaza si cu restul:fiecare in folderul lui.Este cea mai simpla metoda.