| ElectricChapel a întrebat:

Mi-am facut un forum, insa nu prea intra nimeni pe el. Cum sa fac sa devina cunoscut? Multmesc.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

"Cum fac un site sa apara in prima pg la google!".

1. Inveti html, css si un pic de php.

2. Faci o pagina fara tabele si cu cel mult 5 div-uri, specificand tot ce poti in css. Fara font, background and other ***! Pentru usurinta vei folosi include-uri php, sa nu schimbi cate 150 de pagini odata la 2 zile.

3. Faci un site dedicat unui singur subiect preferabil in engleza sau chiar in romana daca mai sunt astfel de site-uri tematice.

4. Dupa ce ai adaugat 10-15 pagini la site (cel putin 250 de cuvinte pe pagina) incepi sa te inscrii la directoare de tot felul (daca ai site in romana te inscrii intai la toate directoarele in romana si apoi la toate straine care au o sectiune Regional/Europe).

5. Adaugi o pagina la cel mult 2-3 zile, iar pe fiecare pune si cateva (nu prea multe) linkuri catre pagini pe aceeasi tema (pagini de pe site-uri placute de Google).

6. Continua sa faci asta, nu trimite spam, nu plagia si citeste in fiecare zi forumurile de SEO.

Daca vezi ca o pagina incalca regulile Google pentru webmasteri nu pune link catre ei si nu le urma exemplul, chiar daca sunt foarte sus in rezultate.

Astea sunt chestii de inceput dar de bun simt, iar daca faci o pagina in romana ai sanse mari sa ajungi in top!

Bafta, si sper ca inca mai citesti!

7 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

@Nycki Pai pune link-ul aici, as vrea sa intru si eu!

Răspuns utilizator avertizat
| alwaysStyles a răspuns:

Vb prin TPU

| ZeDe a răspuns:

Spunele prietenilor si roaga-i sa spuna si ei la altii si tot asa...

| baietzelu a răspuns:

Nici n-o sa intre multa lume, jumatate de an sau chiar 1 an. Inscrie-l in motoare de cautare, site-uri, cauta pe google - promovare site/forum.

| LigiMe99 a răspuns:

Da anunturi pe net. Pe facebook... Fa hartiute pe care sa scrii " Intrati pe ***** cel mai tare forum, cunoasteti-o/-l pe ***** si distrativa impreuna cu prietenii dumneavoastra ( dati la toti cunoscutii) " si pune aste in cutiile postale ale celor din blocul tau si nu numai. Nu trebuie sa spui neaparat adevarul pe biletel. big grin funda? plzzzzz...

| emilenescu a răspuns:

Nu stiu