| ruzycciocolata a întrebat:

Mi-am pierdut cretificatul de nastere si nu am nicio copie dar am nevoie de el. Unde ma pot duce sa-mi faca altul si am auzit ca este o taxa cat costa acea taxa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la Starea civila de la primaria de unde s-a intocmit certificatul de nastere pierdut si cere un duplicat al acestuia. Aici vei completa o cerere tip si afli costul, este cativa lei. Important este sa nu te amendeze, amenda este de la 100 lei la 200 lei. Succes si numai bine!

| Loca a răspuns:

Intai trebuie sa dai anunt la ziarul Monitorul, si apoi mergi la primarie, iar taxa o platesti la Monitorul si la primarie.

| ioana_8665 a răspuns:

Buna.du-te la primaria unde esti inscris si spune acolo ce s-a intamplat.o so rezolve cei dea colo. taxa n-are cum sa fie mai mult de 30 lei

| micky78 a răspuns:

La primarie cu buletinul de taxa nu stiu te vor informa ei probabil se plateste un timbru