| Jurcut_Dani_1996 a întrebat:

Buna nu stie cineva cum se schimba grafica la calculator, am un joc si nu merge numai daca schimb grafica pe 1336x768

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Evolution a răspuns:

Eu cred ca tu nu stii ce inseamna grafică laughing
Deci vrei să schimbi grafica sau rezoluţia?
Daca te referi la rezolutie dai click dreapta pe desktop, proprietes si vezi acolo la rezolution si setezi pentru monitorul tau.
Prin grafica daca te referi in timpul jocului poti seta cum sa fie detaliile, luminozitatea etc... si daca vrei sa iti mearga mai bine iti cumperi alta placa video sau alte componente mai bune (logic)