| emy a întrebat:

Buna, numele meu este Carmen si am un copil nou nascut, numit Rares. El inseamna totul pentru mine si doctorii au descoperit ca are cancer la creier. Din pacate, eu si sotul meu nu avem bani nici macar sa platim facturile lunare, dar am facut o intelegere cu yahoo si aol si am cazut de acord ca pentru fiecare persoana care primeste acest mesaj sa primim 5 centi in schimb.Deci te rog trimite acest mesaj tuturor persoanelor din lista ta si ajuta-ne.

Da-l mai departe te rog, l-am primit si eu, e dureros, sa-i ajutam, de la inima la inima.

Cand mai primiti acest tip de mail-uri, nu le trimiteti mai departe, nu va lasati cindusi de mila, caci asta va va costa.Si la televizor ne-a spus ca nici o retea din asta de net:yahoo etc. nu face intelegere cu nimeni.
Acest tip de mesaje este un mijloc prin care escrocii(caci nu pot sa le zic altfel) pot sa intre in posesia emailului, a parolei tale, a datelor tale personale(cu care te inscrii pe yahoo etc.), dar si ale celor carora trimiteti mailul si se pot folosi de ele in diferite scopuri. De asemenea, pot sa va bage virusi pe PC si voua si celor carora trimiteti mailul.
Toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| lary_8888 a răspuns:

Multumesc mult pentru ca m-ai anuntat.
De fapt pentru ca ne-ai anuntat!
Te rog da`mi si mie funda.pentru ca am nevoie :d
Doar daca vrei! nu te obliga nimeni :*

4 răspunsuri:
| emy explică:

@ganton: Nu, nu am net asa de curand. Dar, in ultimul timp, am tot primit mesaje de acest gen.
@puffika: Cred ca e mai bine sa fii prevazatoare. Cum se spune:"Prevederea e mama intelepciunii' sau "Paza buna trece primejdia rea".
Nu aveti pentru ce sa-mi multumiti.Eu consider ca, daca eu am avut norocul sa aflu aceste lucruri si, astfel, sa nu cad victima escrocilor, e de datoria mea sa-i ajut si pe altii.Eu consider ca asa se cade, ca asa e omeneste.

| puffika a răspuns:

Nu stiu ce sa cred

| ganton a răspuns:

Cred ca ai net de curand. Mesajele de genul nu se mai poarta de prin 2007...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine de stiut.Eu nu trimit mass-uri pe care le primesc pentru ca sunt anti-mass.Am primit si eu un mass de curand cu 2 numere de telefon cu niste proteze pentru copii mici oferite GRATIS.Prostii oh go on.
Ma bucur foarte mult ca ai ales intelept.Sa informezi pe toata lumea de acest gen de mass.
Bye!