| dariadiamandis02 a întrebat:

Să spunem că vreau să trimit un colet în Marea Britanie prin posta romana. Am căutat pe net, dar un site îmi spunea ceva, iar unul altceva, asa ca cer cunoscătorilor ajutor. Cam cât ar costa un colet pana acolo cam de vreo aproximativ 2-3 kg? (Intrasem de asemenea și pe site-ul postei dar îmi spunea o dată că (,) costa 3.80 pe kg și când sa calculez cam cât ar veni îmi dădea in total aproximativ 100 de lei doar un kg)

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, cam asa ajunge. E totusi colet extern. Ai un tarif de baza pentru tot ce e pana in ~1-2-3 kile, apoi platesti suplimentar pentru fiecare kilogram.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa stii, cam 100ron te ajunge

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai calculator de tarife pe siteul postei romane. Un colet intre 2 si 3 kg costa fix 86.30 lei, unul de 3-4 kg 99.90 lei.