| IonutJohn a întrebat:

Buna, se poate anula contractul de la Digi mai devreme de data expirari a contractului? Am pe cineva in sat la mie care ar dori sa incheie contractul de la Digi pentru iternet mai devreme de data expirari a contrctului.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contracul nu se anuleaza ci se reziliaza, sunt doua situatii diferite.
Se poate rezilia cu acordul firmei ori daca firma nu-si respecta obligatiile contractuale.
In contract sunt prevazute conditiile si procedura rezilierii, asa ca sa citeasca atent contractul, mai ales clauzele privind rezilierea.

| doctorandus a răspuns:

Iti poate prelua contractul.