| danalungu22 a întrebat:

Buna,se poate lua buletinul in ziua in care il fac? Si care este procedura? Imi trebuie neaparat.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate lua, la cartea de identitate (buletin de identitate nu se mai face din 1995) nu exista taxa de urgenta. In functie de aglomeratie il poti primi in cca 10 zile.

| untu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Nu in 10 zile, ci in 15 zile! Cam peste doua saptamani! Asa este procedura, clientul trebuie sa astepte la rand, depinde cat este aglomerat! Pentru urgente, se pot elibera adeverinte!

| Ioandelasal a răspuns (pentru untu):

Nu mi-e trebuie sa-mi spui ci utilizatorului care a pus intrebarea. Si daca imi citeai atent raspunsul observai ca am spus si eu ca este in functie de aglomeratie si cca 10 zile, n-am spus ca in maximum 10 zile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru untu):

Eu l-am luat dupa fix o saptamana. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

Cu urgenta, dar trebuie sa fii primul la deschiderea oficiului. Dar pana a doua zi este posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, daca e vreo urgenta iti dau ei o foaie care inlocuiesc buletinul.

Nu poti sa-l ridici decat dupa cel putin o saptamana, doua.

| Anshar a răspuns:

Da, se poate face la urgenta.