| Herr a întrebat:

Buna seara, as dori sa aflu si eu cam cat dureaza sa fie livrata o scrisoare din America in Romania?

Precizez urmatoarele:
-Plicul contine o scrisoare si o brata (una simpla, neavand valoare, decat emotionala)
-Plicul are maxim 100 de grame.

As mai dori sa aflu cum ar trebui sa procedez atunci cand ajunge coletul.

Este vreo problema daca persoana care a expediat plicul a scris datele in limba engleza? City, Street etc.

1 răspuns:
| Juiceee a răspuns:

Buna.

Livrarea poate sa dureze pana la o saptamana. Ai spus ca este scrisoare, deci o primesti in posta, normal, ca o orice alta scrisoare/factura.
Hmm, daca a scris adresa lui/ei in engleza, este normal. Daca a scris adresa ta din Romania in engleza, este foarte mare probabilitatea sa ii fie livrata inapoi, si persoana sa trebuiasca sa scrie adresa ta in romana. Si asta, deoarece nu toti romanii vorbesc limba engleza, acum depinde de personal. happy

Iti urez succes.