| secrets2000 a întrebat:

Daca mama are credit la Cetelem, prin Flanco, si plateste ceva in rate, si vrea sa faca si la ING in timp ce il plateste pe celalalt, poate?
Unii spun ca merge sa ai doua credite in acelasi timp, altii ca nu.

3 răspunsuri:
| Dil a răspuns:

Nu cred...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ai si 5 credite in acelasi timp daca nu se trece de un prag de indatorare acceptat de banca

| anonimg a răspuns:

Posibil să meargă; dar va permiteți riscul de a rămâne fără casă sau să se facă oprire pe salariu? Pentru asta este suficient sa intarziati cu plata o luna sau maxim două. Iar din doua sute de lei pe luna sa platiti doua mii? Caci onorariul executorilor judecătorești este exagerat de mare.

Sfatul meu este terminati cu cetelem si sa nu va mai gânditi la alte rate. Mai bine saraci decât să nu dormiti linistiti.