| xProxy a întrebat:

Imi cer scuze pentru categorie dar nu stiu unde sa pun intrebarea.
Sa incepem... sunt elev in clasa a 9-a. Bun!
Problema este in felul urmator eu am 5 absente dintr-o zii (diriga m-a trimis acasa din cauza uniformei in a 2-a saptamana de scoala).
Eu nu sunt apt sa fac sport si s-a facut o greseala si pe adeverinta care i-am dat-o profesoarei de sport spune ca sunt apt. Am stat pe banca vreo 7-8 ore. Problema e ca mi-a pus absente din cate stiu.
Asta inseamna ca am in jur de 12-13 absente...
Este ceva grav? Sau pot sa rezolv problema. nu ma simt prea bine stiind ca am 13 absente... din cauza OREI DE SPORT!

1 răspuns:
| DamaDePica a răspuns:

Poti sa discuti problema cu diriginta ta. Daca ti-e rusine, spune-i mamei tale cele intamplate si sa rezolve problema.Sigur iti va motiva acele absente.
Sper ca te-am ajutat, pupiskiss.