| OvyBluRay a întrebat:

Buna seara la tuturor, cum pot sa trimit un colet prin posta romana am auzit ca trebuie sa scoti niste date de la ei de pe site adica sa scoti cu imprimanta dar eu nu am imprimanta de mana nu se face cine stie mai multe detalii

Răspuns Câştigător
| DarQueen a răspuns:

Expeditor - Numele tău complet, adresa și codul poștal.
Destinatar - aceleași date ale persoanei căreia îi este adresat coletul.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e cum zice regina, te duci cu ce vrei sa trimiti si aia iti zic cat costa sa trimiti.

| DarQueen a răspuns:

Poftim?
Nu am auzit de așa ceva. Mergi cu coletul la poștă și plătești în funcție de gramaj.
Atâta tot.

| OvyBluRay explică (pentru DarQueen):

Pai cum trebuie ambalat ca nu stiu

| DarQueen a răspuns (pentru OvyBluRay):

A, legea zice să fie cutie de carton(adică rezistentă) și pachetul să fie alb, deci cutia o acoperi cu hârtie albă de împachetat(nu colorată) și legi cu o sforicică, dar și cu scotch, cât mai bine.

| OvyBluRay explică (pentru DarQueen):

Asa si cand la posta trebuie sa completez eu ceva sau de acasa sa lipesc pe pachet?

| DarQueen a răspuns (pentru OvyBluRay):

Preferabil acasă, direct pe hârtia aia, pe o față a pachetului.
„Expeditor" și mai jos „Destinatar".
Dacă virgulă crezi că nu te descurci, du-l așa la poștă și o să îți explice o/un tanti/nenea de pe acolo, nu-i stres.

| OvyBluRay explică (pentru DarQueen):

Adica pe hartia pachetului si mai exact ce?

| DarQueen a răspuns (pentru OvyBluRay):

Expeditor - Numele tău complet, adresa și codul poștal.
Destinatar - aceleași date ale persoanei căreia îi este adresat coletul.

| MoneyMoney a răspuns:

Cine ţi-a zis tâmpenia asta!?!? Te duci cu coletul şi cu buletinul la Oficiul Poştal şi-ţi dau ei formularele necesare!