| Anonimulsecret234567 a întrebat:

Bună seara! Mă puteți lămuri în legătură cu legea ce spune că copii sub 14 ani nu au voie să meargă neînsoțiți pe stradă? Există această lege? Eu am căutat-o însă n-am găsit-o.????

2 răspunsuri:
| eliancodrut a răspuns:

Nu exista. Daca ar exista, atunci ce ar face copiii care merg la scoala?

| Korkodeln a răspuns:

E vorba de circulatie pe drumuri publice cu bicicicleta sau alte vehicole fara motor, nu de mers pe jos. Si nu ai voie nici insotit in Romania, se incerca introducerea unei legi similare cu cea din Germania unde ai voie insotit de la 8 ani in sus, dar nu a fost adoptata.