| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Oameni buni, ce se întâmplă domne in România? Înţeleg că lumea numai are ce mânca, numai are bani, sunt fără speranţă, dar nimeni nu gândeşte ca mine? Dacă noi nu vom învăţa sa fim mai buni, să colaborăm între noi, să numai existe ură, invidie Romania va ajunge mai rău. De ce nu vreti oameni buni ca de azi înainte lucrurile să se schimbe? Voi ce părere aveţi.sad?

7 răspunsuri:
| perryornitorinca a răspuns:

Sunt de acord cu tine.trebuie sa invatam sa ne purtam ca niste oameni, nu ca niste animale.asa cum au devenit unii.dar revolutia asta trebuia sa se intample odata si odata.adica de ce sa il suportam in continuare pe base si boc care isi bat joc de noi.totusi

| dudeman13 a răspuns:

Ai uitat sa spui ceva, daca Basescu cade... dupa aia cine vine, Geoana?

| benny a răspuns:

Ce lucruri bune ma cand in Romania salariul minim pe economie e 700 de lei si nici macar nu gasesti un loc de munca. Lasa lumea sa fie revoltata pentru a-si apara drepturile.

| ionut236 a răspuns:

Mai trebuie sa curga multa apa pe Dunare ca ce vrei tu sa se realizeze, daca reped daca vom ajunge si noi un stat evoluat financiar poate... dar ata timp cat sunt oameni care nu au ce manca sau bani de intretinere sau multe altele nu o sa il ia niciodata in brate pe unu cu vila si bmw suntem o tara in care ne roade invidia tot timpul sper si ma rog ca intr-o buna zi gandirea ta sa se realizeze

| Ramo80 a răspuns:

Dar poate noi suntem buni, poate suntem uniti dar e vb de puterea financiara. Multa lume abia mai reuseste sa supravietuiasca, sunt la capatul puterilor din cauza lipsurilor. Eu nu stiu ce se va putea intampla bun de aici inainte. Sa dea Dumnezeu sa fie bine, atat imi doresc.

| mgtow a răspuns:

Ce spui acolo, cam generalizezi sa stii. Nu toata lumea o duce rau ci acele persoane care nu se descurca in viata. Mai rau e in strainatate ca sunt romani care nu au curaj sa se intoarca in tara de rusine si mor de foame fara sa munceasca peste hotare iar la noi un post de munca e pentru fiecare chiar daca are salariul mic dar nimeni nu moare de foame in afara de boschetari care si aia mai gasesc cate ceva comestibil prin gunoaie.

| Adina77 a răspuns:

Nu stiu zau cine-ar mai putea salva Romania.
Cred c-ar trebui stearsa si reinventata.