| Questo a întrebat:

Buna seara, sunt foarte racit si ma ustura de ma ia cu lesin in gat, ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai usture asa de tare?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci gargară cu apă și sare, miere care o lași să alunece pe gât și timp de 10-15 minute să nu consumi nimic, etc.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la medic sau iti iei un strepsils ca sa iti calmeze gatul.

| NoNameJunior a răspuns:

Fuga la doctor!

| negru30 a răspuns:

Miere cu lamaie

| Fillaide a răspuns:

Mergi la doctor, dar pana atunci bea ceai caldut in care adaugi miere de albine si un pic de unt, sau daca ai lapte e si mai bine. Functioneaza sigur!

| stefyr10as a răspuns:

Ia o ridiche neagra, scobesteo, pune miere in ea si mananco! O sa-ti treaca cam in 5 minute dupa ce o iei!

| madalinuk a răspuns:

Ceaiuri si multe bomboane mentolate mie asa mi-a trecut