| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna seara TPU.o mica intrebare as avea: mi-am gasit un job part-time de eperator call-center lucrand de acasa..intrebarea este daca folosesc casti normale de telefon cu handsfree ar functiona aplicatia

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca te lasa de acasa? Eu am lucrat la o companie de telecomunicatii foarte buna, dar nu imi dadea voie de acasa, aveau anumite programe care necesitau doar conexiunea de acolo si accesul. Majoritatea castilor de la 100 ron in sus cu microfon sunt destul de ok. Treaba este sa fii auzit bine de client. Pregateste-te pentru ce e mai bine laughing rolling on the floor, vei avea multe de suportat! Nervi de otel si nu pune nimic la suflet.

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fara suparare, dar sunt curios si eu de doua chestii. De fapt trei:

1. Ce companie e aia? Esti 100% sigur ca nu e vreun scam?
2. Iti ofera contract-ceva, sau la negru?
3. Cit au zis ca te platesc? Nu de alta, dar mai toti care lucreaza pe felia asta la firme aparent serioase (la birou, traininguri, ceva bonuri de masa/dari platite, etc) au salarii mizerabile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Daca ai stii cat luam net, fugi pana lesini big grin, in sensul bun al cuvantuluiwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Lumineaza-ma. In Romania? Sub 1500 RON. Stiu cazuri si cu ~salariul minim si bonuri de masa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Netul primeam 1700 + bonuri de masa + decont transport + bonus pentru atingerea targetului zilnicwinking, dar cunosc si eu de asemenea cazuri care nu ia mai mult de 1000 + bonuri de masa si nimic in plus... fiecare dupa norocul si compania lui stii vorba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

In ce zona a tarii? Avind in vedere ca discutam totusi de un job care necesita sa nu fii imbecil si sa cunosti o limba straina foarte bine, plus stres si cacaturi, tot putin mi se pare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stai ca nu am specificat exact totusi, In muntenia, Judetul Arges. Iar vorbind de job, mai intrau si oameni de vorbeau engleza, dar nu extrem de des, in rest romana, si cunostinte destul de bune in internet, telecomunicatii, voip, si pc in general. Stresul este la el acasa pe cote maxime la fel si restul, putin dar, decat nimic, si fiind in facultate, convenabilwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, judetul Arges. M-as fi mirat sa fie in Iasi... happy

| andreia67 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru limba romana si fara o calificare pe un domeniu anume mi se pare un salariu foarte bun. Eu lucrez tot pe callcenter/suport tehnic (calificarea care se cerea era de tehnician electronist sau operator PC sau cunostinte similare) in Bucuresti iar pachetul salarial este sub cel pe care-l spui tu, as zice chiar cu mult mai ales daca ma refer la perioada 2015-2016. Daca esti curios iti spun in privat.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Casti de telefon cu handsfree nu pot functiona ca se lucreaza de pe PC. Casti cu microfon de PC, ori din cele clasice, ori pe USB. Bineinteles unele cat de cat calitative, nu cele mai ieftine. Oricum iti spun ei sigur ce anume iti trebuie.