| blackcat99 a întrebat:

Buna seara TPU! Vecinilor mei le-au venit cheful de ascultat muzica la maxim la ora asta, cand eu de obicei dormeam. Care e limita legala pana la care poti asculta muzica (ora de la care se primeste amenda)? Am inteles ca ora 22 dar nu stiu sigur. Funda

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Asa e, ora zece. De obicei sunam politia sa raportam tipete si urlete la cei de sus si ziceau ca daca nu asculta muzica tare nu au ce sa le faca.

35 răspunsuri:
| blackcat99 explică (pentru octrta):

Offf crede-ma ca a fost tata de mii de ori sa le spuna chestia asta. Din contra, mai rau fac. Asta e mentalitatea romanului. Prost crescuti de mici. Bun asculti muzica, asculta Doamne iarta-ma incet. Am chemat politia de nu stiu cate ori. Oricum, iti multumesc pentru raspuns.

| blackcat99 explică (pentru FlorinDiablo):

Ti-am vazut avatarul, si cred ca esti fan al muzicii rock. (Te rog sa ma scuzi daca gresesc, insa nu ai precizat ce gen de muzica asculti). Nu ma deranjeaza muzica chiar deloc, atata timp cat e ascultata la un nivel mediu, si nu seara. Vecinii mei asculta manele, care ma scot din sarite. Cu celelalte genuri nu am nimic, dar manelele nu le agreez. Cat despre portia dubla de muzica, nu stiu ce sa zic, in afara ca te alegeai cu dosar penal pentru tulburarea linistii publice, indiferent de ora happy

| fabyan a răspuns:

FlotinDiablo
Ai fi uimit sa afli cum te-as lasa eu fara muzica... daca mi-ai fi vecin...
Desi nu prea pot sa te judec ca ei eu ascult muzica tare... stau la et 2 si vecinii de pe scara strang semnaturi sa ma reclame la asociatie laughing. acuma ori ca ar fi pentru muzica. ori pentru rottweile'e'rii mei putin zgomotosi.
Oricum. Eu reduc volum la ora 22:00.

| PREDAERIK123 a răspuns (pentru blackcat99):

Tocmai te-ai jignit pe tine!