| Alexandra_Léila_1999 a întrebat:

Stie cineva daca eliminarea criteriului de inaltime pentru scolilele de subofiteri si agenti se mentine si pentru admiterea la Academia de Politie?

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Da, se menține și pentru Academia de Poliție, pentru că trebuie să urmeze acel ordin de la UE care spune că impunerea criteriului de înălțime înseamnă discriminarea persoanelor mai scunde cărora nu li se permite dreptul la muncă și/sau educație, ceva de genul.