| CJ23MDL a întrebat:

stiti cumva cum as putea sa ma inalt cu 2-3 cm? pentru ca anul viitor vreau sa dau la academie... daca cunoasteti ceva pastile. fara innot si basket

7 răspunsuri:
| MaxiValau a răspuns:

Incearca sa stai agatata de bara din spatele blocului (de btut covoare), sau daca stai la curte, stai agatata de creanga unu pom (vezi sa fie rezistentalaughing )

| danielaxyz a răspuns:

Incearca Growth-Flex, e cam scump

| CJ23MDL explică:

Pentru danutsaaa si restul...nam nevoie de raspunsuri ironice... nu mai raspundeti daca aveti asa copilarii in cap

| MMihai a răspuns:

Tot ( innot si basket, / baschet ) că poate nu te înalți, dar sigur nu îți dereglezi metabolismul!
La care academie?
La ASE -= Academia de Studii Economice =nu au cerințe de înălțime / dimensiuni!
Dă la Politehnică la Calculatoare, dacă te duce capul, să o termini!
Academia de Poliție sau Academia Militară, nu mai sunt bune!

| CJ23MDL explică:

Academia de Politie...chiar daca zici tu mihai ca nu mai sunt bune... unii oameni mai au sperante.nu? :d

| dudumihai a răspuns:

Salutare din nou Madalina.Eu am dat la Academie de 2 ori in decursul a 3 ani in 2009 si-n 2011.In 2009 toate bune si frumoase, la scris nu m-am incadrat in baremul lor pentru ca nu am invatat asa ca am picat.Am invatat 2 ani si acum in 2011 m-or picat la aruncarea cu mingea si mi-am bagat ceva in scoala asta si-n politie, mi-a iesit politia din cap.Acum am ajuns sa spun ca nu se merita. Daca as fi intrat din prima ar fi fost altceva.Viata de politist nu e o viata prea frumoasa.Esti la dispozitie 24 din 24.Iesi de la serviciu la 4, la 6 isi dau 2 in cap pe strada, te cheama la lucru si mai stai cateva ore bune, poate tu in acele ore avei altceva de facut, ti-ai planuit ceva, etc.Pt fiecare tampenie ce cheama la lucru. Oricum fiecare face ce vrea.
In legatura cu inaltimea nu stiu ce sa te sfatuiesc sa faci in afara de sport.
Daca vrei sa dai la Academie incepe pregatirea de acum.

| CJ23MDL explică:

Pregatirea de acum o luna am inceput-o. si vreau in continuare sa ma tin de ea pana dau la politie.itim ultumesc mihai pentru sfaturi, stiu cam ce inseamna viata de politist sa trebuiasca sa mergi cand te cheama ei etc... dar eu zic ca ar merita sa incerc odata sa vad si eu pe pielea mea cum e admiterea si tot