| devilish a întrebat:

stiu ca temele sunt interzise pe site, dar nu va cer sa'mi faceti tema doar sa'mi explicati un lucru cat mai concret, ce inseamna proza? Adica cum sa scriu o poezie in proza? Multumesc! cat mai urgent.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poezie in proza contine in plus fata de o poezie normala personaje si actiune, adica autorul isi exprima indirect sentimentele.

1 răspuns:
| elena a răspuns:

Mare lucru! Povestesti poezia, ce ai inteles tu din ea... un comentariu la poezie...esti un mic "critic literar".