| XDarkAngel a întrebat:

stiu reteta pentru frunzele de nuc care iti inchid parul, dar am o nelamurire: inainte sa te clatesti cu rezultatul retetei, trebuie sa te speli pe cap si cu sampon, fara, sau sa te speli cu sampon si sa te clatesti si apoi te clatesti din nou? imi explicati va rog, funda + vot folositor la toate raspunsurile happy.

Răspuns Câştigător
| lauritta92 a răspuns:

Deci.mai intai te speli normal pe cap te limpezesti si apoi ultima data te mai clatesti o data cu ceaiul acela de frunze de nuc.te sfatuiesc sa nu te usuci cu prosopul dupa aceea sa il storci bine si il lasi asa fara prosop.happy eu asa fac de ceva timp si aproape ca am culoarea mea naturala pentru ca am fost vopsita happy

1 răspuns:
| lilboutique a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine este sa te speli normal pe cap, cu sampon, poate aplici si un balsam/masca (depinde de tine, cum iti ingrijesti parul), te clatesti fff bine cu apa si apoi te clatesti, din nou, cu rezultatul retetei, pe parul curat.