| MariaDN2002 a întrebat:

sunt clasa a 8-a, și aș vrea să intru intr-un liceu ..pe mate-info.Ce cunosctinte trebuie sa detin la informatică? Vreau mai detaliat. dacă se poate... :/

Răspuns Câştigător
| kanechy a răspuns:

Profilul mate-info se bazeaza foarte mult pe matematica, fizica, chimie, nu prea are importanta informatica aici, la facultatea de matematica si informatica trebuie sa ai o baza de cunostinte solide despre calculator.

| MariaDN2002 explică (pentru kanechy):

Multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaDN2002):

Te-a informat gresit, faci foarte multa informatica si la liceu, mai multa decat fizica / chimie.

| kanechy a răspuns (pentru MariaDN2002):

Succes de pe acum la capacitate, sa intri cu note de 10. Ca mine!^-^

| MariaDN2002 explică (pentru kanechy):

big grinD

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt la mate-info, crezi ca nu as fi stiut?!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Si din numelele profilului, nu e logic ca informatica e de baza?laughing Lasa lauda de sine si nu mai raspunde gresit, daca nu iti iei baza la informatica din liceu, e cam greu sa continui la facultate. Sunt curios si in ce clasa esti.

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa inveti sa citesti, din tot ce am spus eu, ti se pare cumva ca am spus ca informatica nu se face? App si chiar daca ma laud, as avea cu ce! Pt ca am invatat din greu ca sa am notele alea, iar cum bine sti, esti in Romania, unde examenul e luat cu bani cum si tu poate ai facut.o, nu prea ai avea motivul sa comentezi! Sunt in ultimul an si ca sa stii, la informatica tot matematica faci! Cu ceva pe langa,! Tu esti cel neinformat, la ce a

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Cu tot cu notele tale, nu stii sa te exprimi, apropo si in niciun caz examenele nu se iau cu bani. ( sa nu imi spui ca stii tu din surse sigure ca incep sa rad), in primul rand examenul ala nici nu se poate pica.

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

happyhappyhappyhappyhappyRaspunsuri din astea le dadeam si eu altora cand eram la inceput aicihappyhappyhappy cum vedeam ca au dreptate, le cautam rapid greselile happyhappyhappyda, imi cer scuze si imivrecunosc greseala, dar am mainile foarte inghetate deoarece sunt in statie astept masina, poate am sa mai fac greseli si imi cer scuze anticipat! imi place ca esti foarte atent si prost totodata! Ai deraiat de la subiect sa ma minti pe mine frumos ca tu nu ti.ai cumparat examenul, in fine, si daca prin surse sigure ai crezut ca eu ma refeream ca te cunosc stai linistit, nu te cunosc si nici nu as vrea! Sa revenim! LA LICEU INCA DE LA INCEPUT PANA TERMII, MATEMATICA SE FACE CONTINUU...CE ESTE GREU LA INFORMATICA SI LA CE M.AM REFERIT EU PRIN CALCULE CONTINUU, ESTE CA LA CALCULATOR PRACTIC EI TE INVATA PROGRAMARE,! NU AI TU DE UNDE SA STII DE ASTE DEJA NU CRED CA AI INTELES MULTE!

| MariaDN2002 explică (pentru kanechy):

Multumesc! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Nu am luat niciodata ce ai zis tu ca pe o acuzatie sau ce naiba indrugi tu acolo. Ideea e ca dupa ce ca tara asta e cum e, mai arunci si tu cu noroi in ea spunand lucruri false, mi se pare penibil din partea. Esti de o prostie rara si continui sa arati asta, nu m-as mira sa si fi mintit in legatura cu tot ce te-ai laudat.

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti liber sa crezi ce vrei! App, spui ca Tara asta e de ****! Pai tu o faci! Eu iti explic frumos situatia iar tu ma injuri! Deci concluzia este ca asa cum esti tu asa e si Tara

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Prietene, ti-am spus un adevar, nu te-am injurat. Zi-mi tu, cum se cumpara examenele? De ce examene vorbesti?laughing)

| MariaDN2002 explică (pentru anonim_4396):

-.-

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti prietenul meu!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Astept sa vii si cu argumente.

| kanechy a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii, daca nu mai scriu asta nu inseamna ca nu iti vad mesajele sau cred ca ai dreptate, sa nu crezi asta....doar ca prefer sa imi folosesc timpul pe ceva mai util!

| anonim_4396 a răspuns (pentru kanechy):

Asta pentru ca stii ca ai spus o prostie, nu poti sa o sustii si ai ales sa taci.

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de cunostinte, la liceu o iei de la 0.

| Pizzaislife a răspuns:

Informatica se prede din a 9 incepand nu ai ce sa stii despre ea

| AlaskaYoung17 a răspuns:

Pai, te duci la liceu ca sa inveti laughing cum cei de la arte nu se duc direct artisti, nici cei de la mate info matematicieni laughing

| VasileVasile2345 a răspuns:

Vai, ce sa iti povestesc 1 Nu esti de mate-info tongue