| Ella18Alexis a întrebat:

Buna, sunt la liceu si vreau sa stiu daca la Drept se da examen de admitere la romana si economie si daca economia va fi una dintre materiile care se studiaza pe parcurs. Poate imi spuneti si ce alte materii se studiaza la drept! Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti da teza la stiinte sociale, la filologie nu dai care e tot profil uman. Dai admitere la romana si economie in cadrul Universitatii din Bucuresti, e singura din tara la care dai admitere la aceste 2 materii.

1 răspuns:
| saturday10 a răspuns:

Economie faci in clasa a11-a. La profilul uman dai si teza din ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru saturday10):

Poti da teza la stiinte sociale, la filologie nu dai care e tot profil uman. Dai admitere la romana si economie in cadrul Universitatii din Bucuresti, e singura din tara la care dai admitere la aceste 2 materii.