| 0pufarinA a întrebat:

Sunt la o scoala postliceala (Fundatia,, Henri Coanda" - Baia Mare), trec anul 2, profilul pedagog de recuperare. Sunt foarte nemultumita de cei care fac parte din conducere pentru ca sunt foarte neseriosi. Anul trecut am avut de cel mult 5 ori cursuri iar la aceste cursuri am stat cel mult 2 ore (primeam intotdeauna cursuri xeroxate din care nu intelegeam mare lucru, nu ne erau explicate de nimeni). Apoi a venit momentul in care a trebuit sa fac practica la o casa de tip familial pentru persoane cu dizabilitati. Desi pe contract scrie ca imi rezolva ei practica am umblat eu de nebuna doua saptamani pana ce am reusit sa rezolv. Ma gandesc serios sa ii reclam undeva sau sa ii dau in judecata, nici nu stiu unde ar trebui sa ma adresez. Mi-e si frica putin pentru ca inca nu am contractul pentru anul doi si nu vreau sa pierd anul, daca m-am apucat merg pana la capat, macar sa am o diploma pentru banii care i-am dat. Voi ce ma sfatuiti sa fac? Daca nu aveti nimic ca lumea de zis, mai bine nu o faceti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan rabda pana treci apa.
Daca faci plangere undeva, aceia care vor fi in situatia de a lua masuri nu vor sta garantez s ate pazeasca si la prima greseala te vor zbura asa zisii oameni din conducere ori iti vor gasi noduri in papura, cum ar fi momeala cu o ruda cu dizabilitati unde sa faci practica iar persoana o sa se planga ca i-ai facut rau.
oamenii pot face multe, in special mai mult rau decat bine, e pacat ce ai inceput sa nu termini, rabda si zambeste, la urma poti sa dai si tu suturi dar razbunarea nu e buna.