| NoNaMe_9898 a întrebat:

sunt nou in TPU si am vazut peste tot cuvantul "funda". Ce inseamna? (pls nu radeti)

Răspuns Câştigător
| FataCuMinte97 a răspuns:

Buna.
Pai funda inseamna atunci cand pui o intrebare si cineva iti raspunde. Apoi, tu alegi raspunsul castigator, care te-a ajutat, dand funda.
Acum ca sti ce e aia funda pe site... funda?big grin

14 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Atunci cand dai un raspuns bun cel care a pus intrebarea te premiaza cu o cocarda (cocarda = panglica ce sa pune in piept ).
Da ckick pe poza mea si ai sa vezi despre ce e vorba.

| Eღilia62 a răspuns:

Funda este data de catre cel care a pus o intrebare unui utilizator care in opinia celui ce intreaba, a dat cel mai bun raspuns.
Pentru mai multe detalii vezi la "intrebari frecvente"

| Bybanu a răspuns:

Daca tu pui o intrebare, gen asta care ai pus-o, si cineva iti da un raspuns corect, pe placul tau, bun si. numai stiu cum.in dreapta raspunsului se vede o funda, aceea este funda de care se tot vorbeste. adica e gen o rasplatalaughing

| alinae a răspuns:

Adica un fel de premiu.Iti apare jos la comentariu in dreapta.

P.S Poti da doar o funda pentru o intrebare si fundele se dau doar la cel mai bun raspuns.

| smile20000 a răspuns:

Daca pui o intrebare si primesti raspunsuri in dreptul fiecarui raspuns apare o funda si daca vrei sa alegi un raspuns castigator apesi pe funda aia!

| EoFetitza a răspuns:

Cand se posteaza o intrebare, se poate oferi o funda la cel care a raspuns cel mai bine. funda o poate oferi cel care a pus intrebarea la cine doreste.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Si eu sunt nou, si mi-am dat seama mai greu. funda primeste cel mai bun raspuns la o intrebare. funda este data de cel care a pus intrebarea.

| Dragos00098 a răspuns:

Tu acum pui o intrebare, iar cineva iti da cel mai bun raspuns. Apesi acolo in dreapta pe funda aceea si ii dai funda. Astfel ii arati respectul tau fata de raspunsul lui, si ca acesta este cel mai bun.

| Dan_8062 a răspuns:

Cel care pune o intrebare pe TPU alege unul dintre raspunsurile primite ca fiind castigator si atunci ii da funda apasand in dreapta raspunsului.Si daca i-a dat funda inseamna ca ala e cel mai bun raspuns primit la intrebarea respectiva si ca este castigator si o sa-i apara acolo la profil(cum sper sa-mi apara si mie dupa acest raspunsbig grinbig grin).

| dolce_6727 a răspuns:

FUNDA= fundele se folosesc atunci cand cineva iti raspunde la o intrebare cum ar fi: sa zicem ca tu la aceasta intrebare ai primit mai multe raspunsuri. tu, cu aceea funda trebuie sa alegi cel mai bun raspuns. poti da funda prin apasarea raspunsului. langa acel raspuns favorit iti va aparea o funda mai incolora, tu apesi pe ea si acel user va primii funda pentru cel mai bun raspuns la intrebarea tpusa de tine. funda pe care tu iai dato ii va aparea pe prima pagina a userului! Sper ca te-am ajutat si eu cred ca si tu vei primii o funda candva! :d

| nazaseff1 a răspuns:

Uite. Funda este cea pe care o sa mi-o dai tu mie. adica ma feliciti ca ti-am raspuns corect happy! Fundita mi-o poti da tu mie o gasesti in dreapta mesajului meu happy Sal. happy!

| AaaNNnnAaa a răspuns:

Cand o persoana pune o intrebare si adauga si cuvantul funda inseamna ca va alege un raspuns castigator.happy...adic...ce l-a ajutat sau i-a placut cel mai mult primeste fundita. sper ca ti-am fost de ajutor.big grin

| black1black1 a răspuns:

Funda-de exemplu tu ai pus o anumita intreabre, alti utilizatori iti raspund, si tu crezi ca unul a raspuns cel mai bine(sau a explicat mai bine) si ii dai funda(adica ai ales un cistigator)

| ZuzikaTeUbee_1975 a răspuns:

Cuvantul "funda" inseamna un raspuns castigator.La fiecare intrebare pe care o pui trebuie sa alegi un raspuns care te-a ajutat prin daruirea unei funde. Sper ca te-am lamurit.