| CristianaMaria a întrebat:

Tot incerc sa postez un anunt pe olx dar cand imi apare optiunea sa introduc codul primit prin sms imi spune ca nr meu de telefon e folosit de (al***@e-uvt.ro)...habar nu am ce e asta...ce pot face? Cum pot sterge nr meu de telefon din contul persoanei respective?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Pune alt nr de telefon sau trimite la cei de la olx sa îți șteargă nr.

13 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Operatorii nu au numar infinit de numere de telefon. Cand cumperi o cartela noua poti primi un numar de telefon care a fost altcuiva in trecut.

https://playtech.ro/2019/numarul-de-telefon-reciclare/

Alternativ e posibil ca un idiot sa fi scris numarul de telefon gresit.

| PainTech a răspuns:

"Te-ai gândit vreodată dacă numărul de telefon pe care îl ai ți-a aparținut numai ție? Cel mai probabil, nu. Operatorii de telefonie mobilă au dreptul să suspende numerele de telefon nefolosite. Apoi, pot să le realoce, pentru a se asigura că acestea sunt folosite în mod eficient."

https://playtech.ro/2019/numarul-de-telefon-reciclare/

Lasa omul mai usor, poate e un caz de numar de telefon "reciclat".

| JicaContra a răspuns (pentru PainTech):

Hmmm, nu m-am gandit la asta, intr-adevar explicatia asta e foarte posibila

deh, naspa atunci, numai cu telefoane si agitatie la OLX se poate rezolva, sau cu telefonul bunicii care nu o sa intre niciodata pe olx

| CristianaMaria explică (pentru PainTech):

Am numarul acesta de telefon de peste 10 ani. plus ca l am folosit pentru olx, am pus anunt, dupa o luna a expirat anuntul si cand sa il reinnoiesc mi-a aparut prostia aia ca s-a logat cineva de la uvt.nu am idee cum dar na.am introdus numarul bunicilor si acum imi functioneaza contul

| aditimus a răspuns:

Numarul tau e asociat altui cont, ai putea face o sesizare la cei de la olx :
https://ajutor.olx.ro/hc/ro/categories/200850599-Contul-tau-OLX-ro

| CristianaMaria explică:

Telefonul meu nu a ajuns pe mana nimanui, am parola la el si eu sunt genul acela de persoana obsedata. efectiv nimeni nu il atinge ever, crede-ma ca as stii altfel.mi-am creeat contul pe nr meu de telefon, am pus anunt dar a expirat.cand am incercat sa il reinnoiesc, imi cerea acel cod si cand incercam sa il bag imi zicea ca nr meu e deja folosit. efectiv nu inteleg cum pentru ca eu deja il folosisem pentru mine, nu inteleg cum poate fi asociat cu un alt e-mail asa random dupa ce era deja asociat pe al meu.suta la suta nu mi-a luat nimeni telefonul iar nr asta il am de 10 ani!

| JicaContra a răspuns (pentru CristianaMaria):

"Telefonul meu nu a ajuns pe mana nimanui"
OLX DOVEDESTE ALTCEVA
P U N C T!

iar faza cu inregistrat nr de telefon in cont DUPA ce s-a trimis sms de confirmare primit PE TELEFONUL TAU e absoluta

ABSOLUT ABSOLUTA

MI SE RUPE CE CREZI TU, ce spui tu e TOTAL...
I M P O S I B I L

iar daca vrei sa pariezi, ca ce spui tu e absolut corect, atunci da telefon la OLX si daca nu esti multumit, atunci te duci la politie si faci reclamatie PENALA olx-ului de frauda, pentru ca singura,

ABSOLUT SINGURA explicatie alternativa

e ca cineva angajat in OLX, SI cu acces de admin in baza de date a fortat numarul tau de telefon altui cont
si iti doresc succes cu asta, o sa ai nevoie... LA GREU!

| CristianaMaria explică (pentru JicaContra):

laughing bine.pai na, sa foloseasca nr meu ce sa spun, ca telefonul meu e la mine.iar eu de 2 luni stau in izolare acasa si nu are acces nimeni la el. good luck, have fun pentru oricine "il foloseste". efectiv nu vad care e rostul sa mi-l tina blocat pentru ca nu poate primi codurile de activare

| JicaContra a răspuns (pentru CristianaMaria):

Inca odata nu intelegi DELOC punctul...
DIN CE SPUI TU telefonul tau e asociat altui cont
asta se face in doua moduri SI

N U M A I

IN DOUA MODURI

1. cineva ti-a piratat telefonul
2. cineva angajat la OLX a abuzat

NU EXISTA A 3-A EXPLICATIE
mi se rupe de izolarea ta si de ce crezi tu ca se poate SAU NU

N U
EXISTA A 3-A EXPLICATIE
P U N C T

asa ca astept sa vad ce poti sa imi dovedesti, ca TU PERSONAL crezi ca nu se poate NU E O DOVADA!

| CristianaMaria explică (pentru JicaContra):

Dar de ce zbieri? de ce te agiti asa? da, probabil ca e una dintre cele doua explicatii ale tale.si e nevoie sa te isterizezi pe aici sau? ca nu inteleg

| CristianaMaria explică:

rolling on the floor) bine