| laxnoua a întrebat:

Buna tpu.Am 15 ani si as vrea sa plec pentru o perioada scurta din tara.As dorii sa va intreb daca pot pleca cu avionul cu procura din partea parintilor. Vreau sa stiu sigur daca este posibil, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, dar nu cu procura ci cu o declaratie a ambilor parinti, autentificata de un notar public, in care isi dau acordul sa pleci in strainatate si indica ca insotitor major personalul de bord de pe avion, indicand compania aviatica si numarul zborului. Numai bine!

| onasis1961 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ai perfectă dreptate! În plus la aeroport personalul de bord o predă unei persoane majore care a fost desemnată de părinţi!

2 răspunsuri:
| sarpeparsiv a răspuns:

Poti pleca cu avionul, dar ai mare grija unde aterizezi!