| redds98 a întrebat:

Buna TPU.Am 15 ani.Sunt baiat si vreau sa-mi cumpar un caine. Si nu stiu ce caine mi s-ar potrivi. Ma cam bate gandul sa-mi iau un rottweiler.Voi ce spuneti? P.S. Majoritatea timpului stau singur.

9 răspunsuri:
| 83Cosmin a răspuns:

Mie i-mi plac cainii lupi.

| antimulte a răspuns:

Depinde de tine, eu ti-as zice sa te interesezi de un ciobanesc german sau caucazian, se dreseaza bine si usor.

| eAnne a răspuns:

Rottweiler, Husky, Labrador aceste 3 rase sunt destul de active si loiale

| war991 a răspuns:

Un pug (mops) ar fi un companion placut zic eu

| Ovidiu_Alex_1989 a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi un HUSKY e asa de dragalas.:^

| Rebeca21121 a răspuns:

Daca ai doar 15 ani nu iti recomand sa iti iei un rottweiler deoarece e nevoie de multa rabdare pentru a fi crescuti bine. Aceasta rasa de caini este foarte dominanta si trebuie sa stii sa ii citesti ca sa ii cresti bine daca nu te vor domina si vor face ce vor ei cand vor fi mari asta iti va provoca probleme.Iti recomand un labrador sunt foarte prietenosi si pentru familie!

| dsafafsdafd a răspuns:

Un pitbull

| DAnc3 a răspuns:

Deacord cu war daca vrei companie un pug sau un husky dar daca vrei ceva fortos armstaff, pitbull, rotweiller.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, rottweiler e un caine super bun happy
Eu iti recomand big grin