| Scorpione a întrebat:

Buna TPU am facut demult un cd cu windows xp l-am pus de pe altu mai vechi pe un cd nou dar imi cere sa il fac bootabil si am inteles cu nero dar tot ce nu inteleg eu cum o fac imaginea iso de unde o iau atat cine ma ajuta explicid Primeste Funda

3 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Tot in nero, exact ca si cand ai face un CD numai ca la sfarsit de tot in loc sa-i dai CDwrite ( la mine se cheama DVDRAM la tine nu stiu cum se cheama) dai pe Image recorder (apare la sfarsit, inainte sa-i dai BURN)

| bogdan3vl a răspuns:

E f simplu bagi cd-ul cu windows deschizi nero dai colo la copy cd.o sa-ti apara o aia si acolo dai la secont drive si la destination drive aceeasi unitate optica de exemplu la mine pun G: la amadoua dupa aia dai copy si astepti pina se duce linia aia la cap.el o sa scoata automat cd-ul cu windows si til cere pe cel gol il bagi si eventual daca mai zice ceva dai acolo si til face si gata ai doua cd-uri cu windows indentice bootabile
funda plsssss big grin
daca nu te descurci la mesaj pe privat

| bogdan3vl a răspuns:

In caz ca e imagine iso nu dai decat dublu clic pe ea si se deschide nero singur si dai acolo next burn si til face butabil acum depinde daca e buna imaginea
funda big grin