| Adryan_Addy_1989 a întrebat:

am nevoie de ajutor va rog de la cei care se pricep la info...am descarcat un program obisnuit si am dat open with choose default program am ales winrar si am bifat casuta always use si mai departe si mi-a dat toate programele deschise in winrar...de ex:counterstrike ajutor! cum sa fac ca programele sa se deschida normal?! Funda si multumesc! scuze daca am gresit categoria.

8 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

E o setare in control panel, dar nu stiu exact unde

| AdmiNuL a răspuns:

Dai click dreapta pe ce vrei sa deschizi, Open With şi mai departe te descurci tu. Sper că te-am ajutat!

| Adryan_Addy_1989 explică (pentru AdmiNuL):

...am dat asa .....nu ma ajuta pentru ca toate programele de acel fel sunt asa!
ce sa aleg ca sa revina la normal?

| marius031 a răspuns:

Daca programul este sub forma de carti ii dau click dreapta pe el si dai Extract here, extract files si mai era unu care ii face si folder, alegi unul dintre ele.

| Adryan_Addy_1989 explică (pentru marius031):

Este sub forma unor carti dar este doar add to archive si altele
problema e ca toate programele dp PC-ul meu sunt sub forma de winrar si nu merg... unele nu sunt.

| marius031 a răspuns:

Dai o scanare poate ai vreun virus sau daca ai aceeasi problema ca aici http://forum.softpedia.com/topic/200983-iconitele-au-luat-o-razna/ poate o rezolvi... din control panel era la folder options->filetypes dar mai departe nu stiu sa mai explic.

| Adryan_Addy_1989 explică (pentru marius031):

Am windows 7... o sa incerc