| WhiteEvil37 a întrebat:

Am o intrebare foarte urgenta pentru toti jucatorii de cs, mai ales pentru cei mai experimentati!
>--Conform PGL si Valve(HLTV) cs 16 este deja mort.Nu se mai organizeaza turnee, competitii, etc. datoita lipsei actuale a sponsorilor...bine.Odata cu aparitia CS GO marile echipe de cs 16 s-au adaptat, deci nu e cinestie ce mare diferenta... Oricum ceea ce vreau sa aflu este daca sunt un bun jucator de cs 16 si nu imi place GO(e un mare esec, parerea mea) mai are vreun sens sa ma numesc jucator profesionist daca deja toate echipele imp din lume au trecut pe cs go? Se va reveni vreodata la cs 16?,(deoarece am dedicat mult timp acestui joc,mult mult timp si inca nu am avut posibilitatea sa ma afirm). Este vreo sansa sa nu joc cs go dar sa joc in pgl?(nu cred.)si se poate face ceva ca jocul nostru preferat sa nu moara definitiv?
Am multe sa intreb dar poate cu alta ocazie, explicati-mi va rog tot ce se intampla actual in lumea cs si dc trebui sa ai un super pc ca sa poti juca GO(are o grafica de rahat(scuzati limbajul) si arme si mai proaste, dc sa te atraga asa ceva (doar ca sponsori sa faca reclama la pc lor scumpe poate,.).VA ROG EXPLICATIMI CUM SA NU FI PIERDUT TOTI ACESTI ANI IN CARE AM JUCAT CS 16 DEGEABA?
PS: nu vreau raspunsuri de genu "treci pe cs go" sau "esti obsedat de cs?"!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu se mai joaca nimeni pe cs 1.6 si nu iti place cs go nu te mai juca cs, sau joaca-te cs go si ai sa vezi ca este foarte bun

| popandau36 a răspuns:

Cs go este de 20 de ori mai frumos decat 1.6, si tu zici asta pentru ca ai un calculator de rahat si te oftici ca nu ai si tu unul bun cu care sa te joci cs go pentru ca are grafica de 20 de ori mai buna si are mai multe arme etc. parerea mea : nu te mai juca!

| Tudorplop a răspuns:

In primul rand, si eu joc CS 1.6 si imi pare rau ca nu joc in PGL.Tu poate ai experienta de pe CS 1.6 si o poti continua pe CS Go.Incearca sa te acomodezi cu grafica si cu toate nemultumirile tale.

| robert1999 a răspuns:

Eu nu am "un super pc" si totusi pot juca CS GO... costa si putin 11 Euro + ca are grafica mai buna decat cs 1.6, si mie imi place cs 1.6 am jucat si inca mai joc de distractie nu spun ca, CS GO e mult mai tare decat CS 1.6 doar ca are o grafica mai buna, arme misto, etc...