| adrili10 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare. Oare ce solda sau bursa au cei de la scolile de agenti de politie, dar si cei de la Academie.Multumesc.Funda.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Au solda si poti vedea citind "Legea-cadru nr. 153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice".
Oricum ceva intre 0, 20 si 0, 24 precum si ceva pentru cei ce au functii. Exemplu: 1900 lei brut (minim pe economie) * 0, 20 = 380 lei care ramane si net deoarece nu se impoziteaza.

| MihaiNicu23 a răspuns:

As crede ca au aceleasi burse de merit si de performanta, sociala ca la celelalte facultati. Bursa de merit 280 de lei, performanta de 500 lei.