| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema.Nu imi place parul din zona inghinala, pubiana si axiala... Daca ma fac cu aparatul de ras (Gilette Blue 3) imi provoaca mancarimi, daca ma fac cu ceara ma doare groaznic...Sa continui cu aparatul de ras pana mi se obisnuieste pielea sau ce alte metode mai putin dureroase stiti (in afara de crema depilatoare)? Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E masina de ras parul pentru femei cu aia te tai la par fara durere.

Răspuns utilizator avertizat
| RedAppLe a răspuns:

Eu nu ma irit de la apratul de ras... mai degraba din cauza firelor de par care nu sunt indepartate in totalitate...si mai si cresc.

| luci_5229 a răspuns:

draga razvan, incearca cu ceara calda intr-un salon cosmetica.sau cu aparat de epilat acasa, dar atentie la lungimea firului de par, lungimea o poti lua cu un aparat de ras pana la 1.cmm daca firul de par are lungime peste 1. 00cm intr-adevar doare.
inainte de a te deplila pielea trebuie sa fie proaspat spalata si ingrijita,o baie fierbinte ajuta,dupa ce termin epilatul da cu ulei dupa epilat, si in urmatoarele zile poti repeta ingrijirea, cu ulei sau creme hidratante pentru corp.