| XsupermenX a întrebat:

Buna TPU.
Am o problema cu sonoru la pc nu mai se aude am windox 7 ultimate.
Cand aprind pc imi arata o eroaree si scrie asa:Make sure your audio hardware is working properly and check your audio configuration in the audio Devices and sound themes control panel.
si subtitrare este asa:Make sure your audio hardware is working properly and check your audio configuration in the audio Devices and sound themes control panel.

Expilacetim cum rezolv va rog.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Start-Control Panel->Sounds and Audio Devices si vezi la Volume daca e la maxim, sa nu fie bifata casta Mute, si continua asa cu Audio, iar verifaica volumul, si asa mai departe.
Daca nu se rezolva misca un pic PC-ul poate s-a deconectat placa de sunet (putin probabil).
Daca nici asa nu functioneaza s-ar putea sa ai o problema cu placa de sunet.

| XsupermenX explică (pentru zdrangoi):

Mersi mult mi sa desinstalat speakersul laughing da cum mi sa desinstalat?/

| zdrangoi a răspuns (pentru XsupermenX):

Cu s-a dezinstalat?
Poate volumul a fost la 0.
In fine, bine ca ai rezolvat problema!

| XsupermenX explică (pentru zdrangoi):

Dar cred ca nu s-a intamplat asta cred ca miscam eu unitate ca am firu scurt la casti si punem unitatea langa mine si s-a miscat placa audio laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru XsupermenX):

Mai repede cred ca se deconectasera castile.
Asa am patit si eu cu boxele. rolling on the floor

9 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Vezi daca driverele audio sunt instalate dacas unt si to nu merge vezi daca are cv placa audio daca nu are nimc reinstaleaza windows-uleu asa am reusit sami refac sonorul

| XsupermenX explică:

Scuze subtitrarea e asa :Asigurați-vă că hardware-ul audio funcționează corect și verificați configurația audio din dispozitivele audio și sunet panoul de control teme.

| RaulStefan1 a răspuns:

Buna, poate ti s-a stricat placa audio sau nu reuseste sa iti gaseasca driverul de sunet, uitate in control panel daca iti merge placa audio.

| frances2000 a răspuns:

Ceva de gen mi-a aparut si mie.La mine erau stricate boxele.Eu iti zic sa chemi un profesionist pentru ca el va sti ce e cu exactitate. Sper ca te-am ajutat.