| κλάους a întrebat:

TPU

am si eu doua intrebari.

1. Este permis sa lipes pe pereti (blocuri) hartii (cum fac oamenii cu reclame, etc)? Trebuie sa platesc ceva texe daca ma prinde?

2. cum pot sa fac ca in aceasta poza: http://www.likecool.com/Gear/Pic/take%20a%20smile/take-a -smile.jpg acele linii negre, care ajuta la ruperea acelei parti mai repede?

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Acele"dungi negre"sunt niste perforatii care se fac cu un aparat numit"perforator", si care se foloseste in industria tipografica.Costa peste 200 de euro.
Mult mai ieftin ar fi daca vei cumpara o panza de bomfaier(cu dinti mari), si prin presiune perforezi hartia. Eventual, te poti folosi de un ciocanel.
Sub coala de hartie pune o bucata de cauciuc sau ceva asemanator.

| wyla a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa faci asta insa daca vrei cu adevarat poti sa te furisezi noaptea pe la 12