| ioans2344 a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o problema destul de serioasa. Astazi impreuna cu inca 3 elevi am vorbit cu proful de religie sa mergem la sala de sport pentru ca suntem de alta religie. La si 35 am venit inapoi in liceu pentru ca ne a zis profesorul de sport ca inchide sala. Am intrat pe la profesori si ne a oprit directoarea, ne a intrebat de unde venim, ce ora avem, etc. Ne a pus sa ne trecem pe o lista si ca o sa sune parintii. Fiind de alta religie, noi nici nu trebuia sa fim prezenti la ora. Dna Diriginta be a spus ca face sedinta cu parintii pentru ca aparent si restul au lipsit de la ora. Am motiv de ingrijorare? Mentionez ca nu mai am abateri dar totusi mi-e frica de ce s-ar putea intampla. Cam care e cel mai rau lucru care se poate intampla? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa se intample nimic pentru voi care nu faceati ora de religie.
Problema o sa fie pentru cei care trebuiau sa faca si au absentat, cel putin o sa aiba o ora absenta nemotivata.

| Delyae a răspuns:

Te pedepsesc.

| Whitte a răspuns:

Voi 4 nu patiti nimic. Vor veni parintii si vor lamuri problema. Spuneti parintilor exact cum a fost ca sa stie sa argumenteze directoarei intrarea voastra. Ceilalti, treaba lor daca au absentat.