| Alesiaaa a întrebat:

Buna,TPU! Am si eu o probleme va rog nu radeti ..am invatat la chimie simbolurile si peste 1-2 saptamani le-am uitat si acum le invat din nou, uitati eu invat dar uit, si din nou invat si iar uit! Si la chimie este nasol ca daca nu le stiu imi pune 4 direct! sad De ce uit asa repede ce sa fac? Va rog
Funda:*

Răspuns Câştigător
| Totenn a răspuns:

Buna, te gandesti la prea multe.
Iti recomand un exercitiu care e recomandat si de psihologi
Inchide-ti ochii si nu te gandi la nimic timp de cateva minute, prima zi 2 minute, a doua zi 3 minute si tot asa pana ajungi la 10. trebuie sa faci asta zilnic si iti garantez ca nu o sa uiti nimic
Nu lua pastile sau ceva de genu pentru ca in timp o sa fie rau. pe eticheta scrie ceva dar inauntru e altceva.
Bafta