| Didishorr a întrebat:

As vrea sa fac un site, cu nu stiu ce, dar cum se face? Un site ca TPU, cum il creez? Va rog raspunsuri clare. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| CDenis1997 a răspuns:

In primul rand, tu te gandesti la un site prea sofisticat pentru nivelul tau de cunostinte "zero" in limbajul HTML, PHP, CSS, JS si altele.
Mai intai gandeste-te la un site simplu pe care sa testezi tot ce inveti.
Incepe mai intai sa invet limbajul HTML, nu e foarte complicat, trebuie doar sa-l intelegi. Si dupa acea incepe cu restul. Si pentru design, ori sti tu sa faci in photoshop ori mai ia pe cineva sa te ajute la site.

Eu unul stiu cam toate, dar cum n-am mai facut de foarte mult timp am cam uitat din ele.

6 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Cel mai usor e sa folosesti www.ucoz.ro. In caz ca ai nevoie de ajutor, poti accesa forum.ucoz.ro - aici gasesti numeroase materiale utile pentru dezvoltarea site-ului tau.

| barbutxxx a răspuns:

Gaseste o firma care hosteaza site-uri (hostul pentru o suma de bani iti tine saitul deschis in permanenta) si daitul til fac ei apoi tu il manageriezi dupa bunul tau plac.

| Alextpuro a răspuns:

Pe langa ce a zis @suntserios iti mai trebuie si un program de editat imagini de ex. Photoshop.
Daca nu vrei sa stai cateva luni sa inveti limbajele enumerate mai jos + cunostinte de photoshop la nivel de incepator, iti recomand sa apelezi la serviciile unei firme specializate in web design.

| VyouLee a răspuns:

Ia frate și te apucă să înveți să programezi în C#, descarcă Microsoft Visual Studio și Microsoft.NET Framework și cu ajutorul platformei ASP.net o să îți faci site-uri.

| suntserios a răspuns (pentru VyouLee):

Lasa sa invete HTML, CSS, php, js pe urma sa isi bata capul cu.net

| 3xTaZy a răspuns:

Ca sa iti faci un site trebuie sa stii programare(web design). Ca sa inveti programare trebuie sa stii si ceva matematica. Este si foarte greu pentru ca trebuie sa exersezi cativa ani ca sa ajungi un programator bun.