| Soare2435 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa-mi fac doua gauri in ureche cu pistolul, la un medic.Are ceva daca fac doua in aceeasi ureche? Adica doare mai tare? Mi-e foarte frica.

Răspuns Câştigător
| Mircea049202 a răspuns:

Nu are nimic daca faci 2 in aceeași ureche chiar in acelasi timp. Important e sa fie putina distanța între cele doua găuri. Cu pistolu' nu ai timp sa simți, important e sa pună cercei medicinali de calitate placați cu aur sa nu se infecteze, in rest nu ai de ce sa-ti faci griji. Mai bine sa faci 2 deodată daca într-adevăr asa vrei decât unu azi si unu peste 5 zile, atunci s-ar putea simți ceva, nefiind vindecata prima gaura.

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Buna! nu are de ce sa iti fie frica deoarece nu doare aproape deloc si iti poti face linistit mai multe gauri deodata. Dar iti recomand sincer sa NU mergi la cineva care da gauri cu pistolul, indiferent ca e doctor sau nu, e demonstrat deja de mult ca acel aparat e de fapt daunator pentru ureche deoarece nu poate fi sterilizat cum trebuie si traumatizeaza tesutul urechii atunci cand iti faci gaura, du-te la un salon de piercinguri si tatuaje si cere sa sa iti dea gaurile cu branula, asa cum le fac si pe cele din cartilaj. Nu doare mai tare dar crede-ma ca e mult mai igienic si se vindeca mult mai repede si fara complicatii. Am mai multe pierce-uri in ureche, inclusiv in cartilaj si iti spun din proprie experienta lucrurile astea!

| Crystallll a răspuns:

Nici eu nu aveam gauri pana acum cateva luni..si nu nu doare..totusi pentru ca să-ți fie tie mai usor faci una si dupa dați-o si pe a doua

| c0ffeedem0n a răspuns:

Nu o sa te doara daca faci o pauza dupa ce ai facut prima gaura.