| babydolldeea a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu ce trebuie sa fac ca sa fac sa-mi se micsoreze un pluover de lana? de la ultima spalare s. a largit si vreau sa il micsorez, am auzit ca la apa fierbinte se micsoreaza, credeti ca daca il fierb va intra la apa?

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Nimic,sa lalait si gata, trebuie retricotat.

| onasis1961 a răspuns:

Ai spalat manual sau cumva la masina de spalat, din aia veche cu turbina?

| Danyelusha a răspuns:

Potrivit eHow, procedeul nu este extrem de dificil si nu iti ia foarte mult timp. Ai nevoie doar sa intelegi pasii care trebuie urmati.
Spala haina la cea mai inalta temperatura posibila, uscand-o tot la temperaturi inalte. Daca inca nu s-a micsorat, mai spal-o o data.
Apoi calca haina potrivind fierul de calcat la temperatura maxima pe care o poti folosi fara sa se strice materialul, pana cand acesta este complet uscat. Nu uita sa citesti eticheta camasii pentru indicatii. mai mult
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| vlatz a răspuns:

Lol nu il fierbe. doar oparestel atunci cand il vei spala si usucal cu feonul (caldura uscata) problema e ca ar putea intra la apa prea mult