| iulica138 a întrebat:

aveti litere in culori?
Adica voi sa-mi dati o lista cu alfabetu scris in culori si daca dau copy si paste intr-un document sa se vada tot acea culoare
Ca vreau sa incerc ceva pentru un joc.

1 răspuns:
| QuickSilvers a răspuns:

Salut. Ceea ce vrei tu nu se poate face. Fiecare document scris contine de fapt o parte de codare in spate care descrie formatarea textului: culoare, font etc. Astfel, un text formatat intr-un fel in Word, nu se va vedea la fel si in Notepad, sau in orice alt editor de text sau joc, in cazul tau.