| anduta1999 a întrebat:

Buna TPU ce sa mananc astazi de post? fundita

17 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Rabdari prajite rolling on the floor

| buzeduulci a răspuns:

Soia.
legume la cuptor: cartofi, gogosari, ceapa, etc
ciupercute
legume mexicane( mazare, pastai si porumb)
salata orientala fara ou si ii adaugi putin mustar;
cartofi pai
cartofi la cuptor cu rosmarin
cartofi fierti;
fasole batuta
ciorba de legume- de cartofi, fasole, urzica. etc.
varza calita
clatite; -fara ou si lapte; in locul laptelui adaugi apa minerala sau plata. cu minerala ies pufoase;
succes si pofta buna!

fundita?

| buzeduulci a răspuns (pentru buzeduulci):

Ceai cu biscuiti,
salate;
ieri de exemplu eu am facut o tacanita cu soia si legume mexicane, cu salata de rosii si ceapa si ridiche.winking

Soia.
legume la cuptor: cartofi, gogosari, ceapa, etc
ciupercute
legume mexicane( mazare, pastai si porumb)
salata orientala fara ou si ii adaugi putin mustar;
cartofi pai
cartofi la cuptor cu rosmarin
cartofi fierti;
fasole batuta
ciorba de legume- de cartofi, fasole, urzica. etc.
varza calita
clatite; -fara ou si lapte; in locul laptelui adaugi apa minerala sau plata. cu minerala ies pufoase;
succes si pofta buna!

| Dana211 a răspuns:

Cartofi taranesti

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Cartofi prajiti.

| Kyrie a răspuns:

• Lapte cu nesquick
• 2 batoane de ciocolata (oricare sunt bune)
• Un biskrem de ciocolata
• 2 Banane
• 3 Mandarine
• Friptura cu salata si sa-i zici lu MAMI sa-ti faca un lapte cu orez mai pe seara

e bine? laughing

| anduta1999 explică (pentru Kyrie):

Tu faci misto?

| Kyrie a răspuns (pentru anduta1999):

Nu-ti mai raspund vreodata deoarece tu zici ca fac misto sad, eu vorbeam serios

Da-l dracu de post, e o prostie absoluta, nu cred in din astea

O zii buna happy

| anduta1999 explică (pentru Kyrie):

Ok, scuza-ma vrei sa imi dai id-ul tau printr-un mesaj sa vorbim?

| Lory_7688 a răspuns (pentru Kyrie):

Vai de capul tau, ce raspuns.Mai sunt si oameni din acestia care nu au creierase.De ce oare ai dat raspuns doar sa te bagi in seama? Daca nu-ti va mai raspunde vreodata nu o sa pierzi nimic pentru ca este un om de nimic.

| Kyrie a răspuns (pentru Lory_7688):

Vai, ce frumos ma jignesti, sunt asa de trist, iti dai seama ce om de nimic sunt eu? laughing, daca iti dau o poza o sa zici ca TU esti de fapt un nimic absolut existential pe planetawinking, cat tupeu sa ma insulti avand in vedere ca nici macar nu ai pornit tu topicul asta, doar cei care pornesc topic iar eu zic prostii au dreptul sa ma ofenseze, nu un default ca tine laughing, uratule

o zii buna!

| Lory_7688 a răspuns (pentru Kyrie):

I-a da-mi poza sa ma sperii putin.Continua cu aberatiile ca oricum ramai vai de capul tau. Daca n-ai ce face mai invata putina gramatica "zi " se scrie cu un singur "i" nu cu doi.Mai fregventeaza scoala si dupa aia sa apari pe aici sa-ti dai cu parerea!

| marycroitor a răspuns:

Placinte cu varza si cartofi

| Dya22 a răspuns:

Supa de legume, salata, mancare de fasole sau mazare, ciuperci la cuptor, cartofi prajiti...
Poate gasesti si aici ceva:
http://www.crestinortodox.ro/retete-post/

| ELY0 a răspuns:

Legume, fructe o ciorba de legume.

| Rotariu_Andrei_1998 a răspuns:

O salata verde cu snitele din soia/Supa de legume.

| andreeeab44 a răspuns:

Branza topita se poate manca?