| iOaNamARYA01 a întrebat:

ce suc, credeti voi ca este cel mai sanatos?!

11 răspunsuri:
| ONElena11 a răspuns:

Ala care il faci in casa big grin

| cKle1n a răspuns:

Sucul facut la storcatorul tau.

| lorrena97 a răspuns:

Cel facut acasa.

| Minks a răspuns:

Cel pe care-l storci tu, cu "mana" ta.

| MrAngelus a răspuns:

Eu beau suc de portocale, deoarece are vitamina C (apropo: Fructele citrice au fost una dintre primele surse de vitamina C disponibile pentru chirurgii navelor maritime)

Cel mai bun bun suc natural este cel facut dintr-un amestec de 1 kg morcov, 4-5 mere, 1 sfecla rosie, 1 telina. Toate acestea se trec printr-un storcator de fructe.La acestea se adauga zeama stoarsa de la o lamiie.Este f bun pentru cei care au probleme cu ficatul.

Sursa: http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/8750/suc-natural-bun.html; http://ro.wikipedia.org/wiki/Vitamina_C

| DeniiiiLoveU a răspuns:

Cu siguranta cel mai sanatos suc este cel facut de tine acasawinking

| Music4adeline a răspuns:

Eu ma duc pe cele naturale...
cum ar fi capi tempo de portocale
happy

| ombladon a răspuns:

Ala facut de tine, cu fructele din gradina ta!

| Aly1998 a răspuns:

Eu cred ca cel mai sanatos suc este cel natural pe care il faci tu.Din diverse fructe. Sper ca te-am ajutat.

| AnnaaLuvYa a răspuns:

Bună seara! Cred că cel făcut de tine sau părintele tău în casă! Cele care sunt pe piață nu ajută la formarea sistemului locomotor(adică mișcarea corpului)din cauza faptului că acel gaz conține acizi și te fac să te simți mai energetic si după un timp de doare capul! Eu îți recomand totuși să nu faci sucuri multe pentru că mult mai bune sunt fructele întregi din simplul fapt că păstrezi totul din ele! Mă rog oricum cel făcut în casă este bun:
-de portocale
-de lămâi
-și de mai multe fructe și legume(morcovi gen tedy)recomandabil totuși să fie cu un robot!
Te salut! O seară plăcută!

| Dark13 a răspuns:

Nici unu laughing