| Myrena a întrebat:

Cine imi poate da niste idei de niste desene dupa niste strofe? strofele sunt: Colectionar de fluturi / Ai risipit milioane de imagini / Cand pomul poeziei azi il scuturi/ Mai cade aur de cuvinte peste pagini. SAU Clopotul batea peste Cetate/ Noaptea cu paltonul ei de tus / Coboara cu maini impreunate/ Cand tacerea instruia un mut arcus. Cea/Cel cu cea mai frumoasa idee ( sau mai multe idei ) va primi fundita.

1 răspuns:
| janeD0oe a răspuns:

Misto prima strofa...as vedea un copac mare din care zboara fluturi din toate partile si sub el sprijinit un om stand jos scriind poezii happy