| adrili10 a întrebat:

Buna TPU daca incep o facultate ai dupa un an sau doi intru la politie la subofiteri trebuie sa plateac taxa de scoloarizare la facultatea care am inceputo pentru ani studiati sau trebuie sa platesc scoala de subofiteri. Funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti pe loc bugetat la facultate nu trebuie sa platesti nimic la scoala de agenti de politie, aceasta este o scoala postliceala, nu este facultate. Doar daca vrei sa mergi la alta facultate, tot pe loc bugetat, va trebui sa platesti taxa de studii la prima facultate, aferenta anilor in care ai studiat la prima facultate.

| adrili10 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca termin facultatea reapectiva la buget si dupa intru la subofiteri? Tot asa nu se plateste sau se plateste? Adica am acceleasi drepturi ca ceilalti studentii camin haine si tot ce se da la politie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru adrili10):

Ti-am spus ca scoala de agenti de politie este scoala de nivel postliceal, nu de nivel universitar, asa ca nu va trebui sa platesti taxele de studii la facultatea absolvita.