| คηĐЯээд a întrebat:

Buna TPU`!~
De curand mi-a intrat praf la ventilator [Laptop].
Si scoate un zgomot groaznic.
Am incercat tot felul de metode:
-Am suflat in el.straight face
-Am incercat si cu aspiratorul
Iar ca sa il duc la cineva, nu stiu daca poate.
Puteti gasi ideei va rog, eu numai stiu altele.
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi cu el la un service autorizat pentru remedierea problemei.
Pa, pa.

| katy a răspuns:

Nu se curata cu aspiratorul.du-l la un service sau cineva care stie electronica sa ti-l curete

| Teo a răspuns:

Pai dul la un centru de reparat calculatoare sau daca sti pe cineva care se pricepe la calculatoare roagal sa te ajute si el o sa til desfaca si o sati curete ventilatorul. Daca te duci la un centru dinasta nu te va costa mult si o sa til curete tot de praf.

| xXxRaduxXx a răspuns:

Daca nu mai e in garantie poti sa desfaci alea 2-3 suruburi care tin ventilatorul si apoi cu un servetel umed. Eu asa il curat.