| lylo a întrebat:

Duminik trebuie sa plk in germania cu mama. Am primit procura de la tata si vr sa stiu dk mama trebuie sasi scoata cazierul?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din redactarea art.31 din L.248/2005 rezulta ca parintele care insoteste minorul nu are nevoie de cazier judiciar, de cazier judiciar are nevoie doar un alt insotitor, care nu este parinte ori reprezentant legal al minorului. Numai bine!

| thedistroyer a răspuns:

Eu am fost cu matusa si cu unchiul meu acum in grecia si matusa mea si-a luat cazierul dar daca te duci cu mama nu cred...adic eu am mers in egipt cu parintii si nu aveau cazierul...deci daca te duci cu parintii/parinte nu are nevoie parintele de cazier:d bafta

| coliflor a răspuns:

DA,da,da,vorbesc foarte serios, stiu din experienta.