| xEmiii a întrebat:

Este grea matematica la profilul economic? Am auzit ca se face matematica M2. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| cryna a răspuns:

Eu sunt la profil economic si sincer nu mi se pare grea. trebuie sa inveti teoria si totul e ok.in prim sem de`a 9 mi s-a parut foarte da` foarte grea.dar dupa ce am inceput sa invat teoremele si formulele am inteles cate ceva. exista si problema foarte grele dar nah thinking oricum o sa ai mult de invatat si multe formule, lectii, o sa te omori cu functiile care pana la urma parca nu`s asa grele laughing

2 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

Matematica care s-a dat la bac la M2 a fost o porcarie totala, trebuia sa stii minim de teorie si treaba era rezolvata.Trage tu concluzia singur/a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e M2..in comparatie cu M1 (mate-info) e mai usorrr!