| PuținConteazăNumele a întrebat:

funda : Cum pot sa copii fisiere, documente de pe calculator pe un dvd? Am incercat cu copy - paste dar nu merge imi scrie asa ceva : Cannot copy,, X ". files on this CD - ROM drive are read - only. You cannot copy or move files over to this CD-Rom drive. Am incercat cu ceva numit Cd burner xp dar nu merge. Ma puteti ajuta?

6 răspunsuri:
| anonimacurioasa a răspuns:

Pe laptop am nero si mi-am tras 100 CD-uri.Recomand! FUNDA?

| William a răspuns:

Iti trebuie Nero.

| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa fii sigur ca cd/dvd pe care incerci sa scrii sunt dintre cele pe care se poate scrie, nu pe orice cd/dvd poti scrie, dupa mesaj se pare ca nu e dvd-ul potrivit pentru scriere. In plus, trebuie sa fii sigur si ca cd drive-ul tau din calculator poate scrie, ca nu toate o fac. Nu e chestie de program, in mod normal poti pune cu copy-paste fisiere daca ai si discul potrivit, si drive-ul potrivit, adica ambele sa permita scrierea.

| FlooPp a răspuns:

Descarca-ti programul Nero si dupa uita-te la un tutorial pe YouTube, cum sa-l folosesti

| gelu1970 a răspuns:

Nero insa e de plata
imgburn e free